Dokładna korekta. Profesjonalny copywriting. Zrozumiałe korepetycje.

Jestem korepetytorem. Sprawię, że gramatyka i ortografia przestaną być niezrozumiałe. Nauczę, jak pisać rozprawkę, czytać ze zrozumieniem.

 

Jestem korektorem, redaktorem i copywriterem. Sprawię, że Twoje teksty będą bezbłędne, zrozumiałe oraz skrojone „na miarę”.

 

Mogłabym napisać Ci o studiach z filologii polskiej, pracy magisterskiej, w której stworzyłam słownik nazwisk z XVII wieku, czy tysiącach przeczytanych książek – zarówno literatury pięknej, jak i podręczników z gramatyki, kultury języka. Mogłabym też pisać o swoim doświadczeniu jako nauczyciela, dziennikarza (pracowałam w tygodnikach lokalnych) czy w końcu korektora, redaktora i copywritera. Na pewno mogłabym wspomnieć o merytorycznych kursach, zrealizowanych projektach. Zamiast tego jednak przedstawię Ci się w kilku odsłonach. To co, zaczynamy?

Odpowiedzialna za... zadania

Test talentów Gallupa wykazał, że to właśnie odpowiedzialność za podjęte zobowiązania jest moją dominującą cechą. Nie zostawiam niedokończonych zleceń. Jeśli mam coś do zrealizowania, po prostu to robię. Nie lubię i nie szukam wymówek. Kolejne ważne cechy to empatia i umiejętność organizacji czasu. Możesz mieć pewność, że jak najlepiej zrealizuję zlecone zadanie.

 

 

Znam się na języku polskim, uwalniam teksty od błędów, uczę, piszę. Ukończyłam studia z filologii polskiej i odpowiednie kursy. Od 2015 roku prowadzę firmę POLONIKA. Od tego czasu – z wyboru i dzięki kwalifikacjom – zajmuję się korektą, copywritingiem i udzielaniem korepetycji.

Dorota Brzostek

Zaczytana od dziecka

To, że lubię czytać, wiedzą wszyscy, którzy mnie znają. To, jak bardzo lubię czytać, wiedzą z kolei najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Książka jest dla mnie jednym z najlepszych prezentów. Zawsze trafionym. Zawsze sprawiającym radość. Miłości do czytania uczę swoje dzieci. Nie wiem, ile książek przeczytałam, wiem za to, którą najszybciej – „Rękopis znaleziony w Saragossie”. W trzy dni. Prawie tysiąc stron.

Mama, żona...

Jestem mamą dwójki (najcudowniejszych) dzieci – Natalki i Jasia. Jestem żoną, mam psa, lubię spacery, dobre seriale i filmy (nie samymi książkami człowiek przecież żyje!). Rano i po południu piję kawę. Czarną. Koniecznie bez mleka i cukru.

...właścicielka firmy

POLONIKĘ prowadzę od 2015 roku. W wyobraźni i marzeniach powstała jeszcze wcześniej. Chciałam stworzyć miejsce oferujące kompleksowe usługi związane z językiem polskim – nie tylko korektę tekstów, ale też prywatne lekcje, kursy pomagające w opanowaniu materiału i poznaniu piękna języka. W końcu zdecydowałam się na kolejny krok – kurs copywritingu – i poszerzyłam ofertę o tworzenie skutecznych treści. Razem ze swoimi klientami osiągamy duże i małe sukcesy.

Powiem Ci coś jeszcze. Lubię swoją pracę. Lubię tropić błędy, nadawać spójność myślom autora przelanym na papier. Lubię dobierać słowa, układać je w tekst.

Lubię widzieć, jak uczniowie coraz lepiej rozumieją gramatykę, przestają robić błędy. Lubię czytać ich coraz lepsze rozprawki, opisy, opowiadania. Lubię uśmiech zadowolonych klientów. I swój, po dobrze wykonanej pracy.